Evropska komisija potrdila - program LEADER vzpostavlja učinkovit sistem upravljanja na več ravneh

  • 23 november 2023 |
  • velikost pisave

Generalni direktorat Evropske komisije za kmetijstvo in razvoj podeželja je objavil posebno poročilo o evropskem programu za razvoj podeželja LEADER z naslovom »Evaluation support study of the cost and benefits of the implementation LEADER«, ki poudarja pomen in učinkovitost izvajanja tega programa v Evropi. Poročilo, objavljeno leto dni po poročilu Evropskega računskega sodišča, ki je dvomilo o izvajanju tega programa, uporablja pristop mešanega vrednotenja, ki vključuje kvalitativne kvantitativne in tehnične ukrepe skupaj z analizami, izvedenimi na treh teritorialnih ravneh, kar mu omogoča, da poudari dodano vrednost tega programa.

V poročilu ocenjevalci poudarjajo, da je izvajanje LEADER vodilo k vzpostavitvi učinkovitega sistema upravljanja na več ravneh, kar omogoča zmanjšanje časa, ki ga upravičenci porabijo za administrativne naloge, zahvaljujoč podpori lokalnih akcijskih skupin, in povečanje udeležbe potencialnih upravičencev, ki sicer ne bi zaprosili za sredstva LEADER. Več preberite TUKAJ.

nazaj na vrh