LAS novice: E-časopis podeželja

• 30 Oktober 2015 |

Društvo zbira in posreduje ključne informacije na področju razvoja podeželja od leta 2010 v obliki e-časopisa. Njegova vsebina je skozi leta postajala vedno bolj obsežnejša, spreminjalo pa se je tudi njegovo ime. V letih 2010 in 2011 je izhajal pod imenom »DRSP novice«, nato pa smo ga, skladno s pogodbo z MKGP, preimenovali v »PRePlet«. Pod tem imenom je izhajal do konca leta 2013. V letu 2014 je društvo ponovno samostojno začelo informirati deležnike na področju razvoja podeželja tokrat pod imenom »LAS novice«. LAS novice danes izhajajo dva krat mesečno in imajo preko 2.100 bralcev. E-časopis je začel izhajati v obdobju predsednikovanja Gorana Šosterja, ki je bil  do junija 2014 je tudi odgovorni urednik Goran Šoster, nato pa je to vlogo prevzel Aleš Zidar. Istega leta nekoliko kasneje  se je kot urednica vključila tudi Vesna Erhart.

Arhiv vseh e-časopisov društva je dostopen na povezavi.