Digitalizacija javnih pozivov LAS

  • 28 junij 2022 |
  • velikost pisave

V organizaciji DRSP je v sredo, 22.6.2022 potekal sestanek slovenskih Lokalnih akcijskih skupin na temo digitalizacije javnih pozivov in priprav na naslednje programsko obdobje. Udeleženci sestanka so se seznanili s postopki, ki se načrtujejo na področju morebitne priprave skupne internetne aplikacije, ki bo olajšala izvedbo javnih pozivov, ki jih izvajajo Lokalne akcijske skupine. Aplikacijo bi v primeru soglasja s strani večine LAS, v sodelovanju z organi upravljanja posameznih EU skladov, lahko pripravili do konca leta 2023.

Udeleženci sestanka so se seznanili tudi s pripombami na predlog Uredbe o pripravljalni podpori CLLD za naslednje programsko obdobje, ki jih je pripravila Komisija za izvajanje programa CLLD. Komisija CLLD bo v naslednjih dneh zbrala in uskladila predloge glede aplikacije, kot tudi glede pripomb na predlagano uredbo.

nazaj na vrh