Strokovni posvet LAS v Bohinju

 • 12 julij 2022 |
 • velikost pisave

DRSP je 1. in 2. julija 2022 na Gorenjskem organiziral Posvet LAS in društveno srečanje, katerega osrednja tema je bilo povečanje kakovosti življenja na podeželju z razvojem rekreativnih možnosti. Udeležilo se ga je nekaj manj kot petdeset strokovnjakov na področju razvoja podeželja iz cele Slovenije. Posvet pod okriljem društva je gostil LAS Gorenjska košarica.

Udeleženci dvodnevnega posveta so pot začeli pri Hostlu pod Voglom, kjer so se s kolesi odpravili na prvo točko programa. V Centru TNP v Bohinju jih je nagovorila podžupanja Občine Bohinj Monika Ravnik, predsednik LAS Gorenjska košarica Rok Roblek in direktor regionalne razvojne agencije Gorenjske Rok Šimenc. Predsednik društva, Roman Medved je naštel prihajajoče dogodke in čestital Ljubnu za zmago na natečaju za najuspešnejše podeželsko območje. Gostitelj LAS Gorenjska košarica so nato predstavili svoje projekte povezane z rekreacijo in trajnostnim razvojem, ki smo si jih s kolesi ogledali tudi v živo. Dan se je zaključil z Bohinjskimi olimpijskimi igrami, tekmovanjem, ki je sestavljeno iz različnih zabavnih in nenavadnih »športnih zvrsti«.

Posvet smo zaključili z sirarsko delavnico na Turistični kmetiji Gartner ter ogledom Bohinjskega jezera kot primera trajnostnega turizma.

Udeleženci so si med drugim ogledali naslednje primere dobrih praks sofinanciranih s sredstvi LEADER / CLLD:

 • Zelene rešitve (EKSRP), Bohinj
 • Pametna razsvetljava (ESRR), Bohinj
 • Spoznajmo biodiverziteto v naseljih (ESRR), Bohinjska Bistrica
 • Arhitektura gorenjskih vasi (EKSRP), Bohinj
 • Smer TNP (EKSRP), Bohinj
 • Projekt sodelovanja E-nostavno na kolo
 • Projekt sodelovanja UNESCO MAB
 • Projekt Ribja kulturna dediščina (ESPR), Stara Fužina
 • Projekt Medgeneracijski centri (EKSPR)

Pripravila: mag. Vesna Erhart, sekretarka DRSP

Priloge:

nazaj na vrh