Posvet LAS in srečanje članov DRSP 2023 - razvoj podeželja in varovanje narave z roko v roki

  • 07 julij 2023 |
  • velikost pisave

Razvoj podeželja in varovanje narave z roko v roki je bila tema letošnjega poletnega posveta LAS in srečanje članov DRSP, ki bo potekal, 30. 6. in 1. 7. 2022, v območju Ilirske Bistrice, Pivke in Postojne. Udeležilo se ga je 42 udeležencev iz cele Slovenije, pridružilo pa se nam je tudi kar nekaj predstavnikov gostitelja dogodka - LAS med Snežnikom in Nanosom.

Po pozdravu gostitelja Aleša Zidarja, LAS med Snežnikom in Nanosom in predsednika društva Romana Medveda je sledil Brkinski zajtrk. Uvodoma je Dejan Iskra vodja RDO zeleni kras pri RRA Zeleni kras predstavil širšo zeleno turistično strategijo regije in območja, nato pa je delovanje in z naravo povezane vsebine Krpanovega doma v Pivki predstavila Jana Gržnič, direktorica Javni zavoda za turizem Pivka. Prvi dan smo prekolesarili del Pivških presihajočih jezer in v Centru Dina bolje spoznali volka, risa in medveda. Obiskal nas je Martin Krpan, družili smo se s predjamskimi vitezi ter spoznavali lokalno gastronomijo. Drugi dan srečanja je bil v znamenju mobilnosti in podjetnosti, saj smo obiskali Center trajnostne mobilnosti, Brivsko-frizerski salona Ozbič in Podjetniški inkubator Perspektiva.

Udeleženci so si med drugim ogledali naslednje primere dobrih praks:

Izvedbo dogodka je sofinancirala Mreža za podeželje (tehnična pomoč Programa za razvoj podeželja, EKSRP).

 

Priloge:

Slika1 narava

Slika2 mobilnost

nazaj na vrh