Ena izmed njihovih inovativnih in krožnih zgodb je rezana slama kot nastilj za živali, predvsem pri govedu, perutnini in konjih. Z rezanjem slame povečajo njeno vpojnost, kar posledično bistveno zmanjša potrebno količino nastilja. Prodajajo jo v več držav.
Raziskovalna in razvojna dejavnost je za to kmetijsko podjetje strateškega pomena. V ta namen so vzpostavili lasten laboratorij za gojenje žuželk v raziskovalne namene, ki je ena izmed alternativnih trajnostnih rešitev za pridobivanje beljakovin živalskega izvora. Povezujejo se z večjimi izobraževalnimi institucijami, s katerimi skupaj izvajajo razne projekte na področju kmetijstva.
Krožno gospodarstvo poskušajo vključiti v vsak proces ter tako povečati izkoristek in minimizirati izgube. Obdelujejo 837 ha kmetijskih površin, kjer pridelujejo razne poljščine za krmo do 1400 govejih pitancev. Za ta namen imajo sodobni sušilno-skladiščni obrat za žita, ki jim omogoča učinkovito predelavo, obdelavo in skladiščenje pridelkov. Na štirih hlevih so postavili sončno elektrarno (kapaciteta je 190 kW) s katero zagotavljajo delno samooskrbnost in tako prispevajo k manjšim izpustom toplogrednih plinov.
ŽIPO živinoreja poljedelstvo Lenart je kmetijsko podjetje v lasti družinskega podjetja KGS Krajnc od leta 2015, zametki pa segajo vse do leta 1945, ko so se oblikovale prve kmetijske organizacije v območju UE Lenart. Te organizacije so se združile v zadrugo s sedežem v Lenartu, iz dela dejavnosti pa se je ustanovil Agrokombinat Lenart, iz katerega izhaja podjetje kot ga poznamo danes, ŽIPO.
Več o podjetju Žipo preberite na njihovi spletni strani https://www.zipo.si/
