Strokovni posvet LAS – državne pomoči v CLLD

  • 14 junij 2016 |
  • velikost pisave

DRSP je v petek, 27. 5. 2016 v sodelovanju z LAS OVTAR in KO CLLD organiziral strokovni posvet na temo državnih pomoči v CLLD, na katerem so pravne podlage in navodila za delo predstavili predstavniki  Ministrstva za finance, g. Štefan Preglej s sodelavci, predstavniki KO CLLD, ga. Alina Cunk-Perklič, g. Jernej Kavšek in Breda Štern. S strani  Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo je sodelovala tudi ga. Nena Dokuzov, ki je skupaj z državnim sekretarjem v Kabinetu predsednika Vlade, Tadejem Slapnikom predstavila trenutno aktualno stanje pri državnih spodbudah, ki se neposredno dotikajo LAS ter opozorila na aktivno vlogo LAS pri izvajanju CLLD in sodelovanju z NVO na svojih področjih.

 

Predstavitve iz posveta:

- Uredba CLLD – državne pomoči, MKGP

- Vidiki državnih pomoči, Ministrstvo za finance

- Preverjanje de minimisa ob obravnavi vlog in zahtevkov ter sistem poročanja oz. priglasitve, ARSKTRP

 

 

IMG 20160527 093636 IMG 20160527 095740

nazaj na vrh