5. Slovenski podeželski parlament bo zasedal v Halozah, 8. in 9. oktobra 2019

  • 30 september 2019 |
  • velikost pisave

5. Slovenski podeželski parlament bo zasedal v Halozah, 8. in 9. oktobra 2019. To je dvodnevni dogodek na katerem bo okrog 250 udeležencev iz Slovenije in drugih evropskih držav, ob udeležbi priznanih gostov in strokovnjakov, razpravljalo o izzivih kmetijstva in podeželja. Razdeljeni v devet delovnih skupin, ki bodo zasedale razpršene po slikovitih Halozah, bodo iskali rešitve za novo programsko obdobje 2021-2027.

Prvi dan zasedanja bomo zaključili v Majšperku, kjer bo ministrica za kmetijstvo dr. Aleksandra Pivec podelila priznanje slovenskemu kandidatu za Evropsko nagrado za razvoj podeželja 2020, nagrado za inovativnega novega pristopnika v okviru projekta Newbie pa bo podelila Silvia Michelini, Direktorat za kmetijstvo Evropske komisije. Lokalno barvana slovesnost, ki jo pripravljamo skupaj z LAS Haloze, bo potekala  8. 10. 2019 s pričetkom ob 19. uri.

Dogodek soorganizirajo na pobudo Društva za razvoj slovenskega podeželja partnerji Mreže za podeželje v sodelovanju z Ministrstvom za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.

Rok prijave: 2. 10. 2019 preko povezave.

 

 

 

 

nazaj na vrh