Expano - Pomurje v malem

  • 28 junij 2022 |
  • velikost pisave

Paviljon Expano ob Soboškem jezeru ob izvozu avtoceste A5 (koridor Ljubljana–Budimpešta) je zastavljen, kot vstopna točka v Pomurje. Zasnovan je bil za predstavitev Slovenije na svetovni razstavi Expo v Milanu (2015), v Pomurju pa so ga postavili na degradiranem območju in je hkrati umeščen v neposredno bližino turističnega, športnega in doživljajskega parka Soboško jezero. Zasnovan kot Pomurje v malem in ga sestavljajo štirje glavni sklopi, in sicer razstava, turistično-informacijski center s trgovinico, gostilnica ter prostor namenjen poslovni rabi, kjer bo vzpostavljena tudi SPOT točka.

V razstavnem delu se nahaja več tematskih točk, ki predstavljajo regijo iz različnih zornih kotov in obiskovalcu ponujajo potovanje skozi čas, razglede nad pomurskimi lepotami, predstavitev vode življenja, polet nad Pomurjem, skrivnosti čarobnega gozda ter umetnost ustvarjanja ob reki Muri v loncih doživetij. Več na https://www.expano.si/dozivi-expano/spoznaj-expano.

nazaj na vrh