Učilnice v naravi: Zemljanka za koriščenje energije zemlje na učnem poligonu za samooskrbo

  • 26 september 2019 |
  • velikost pisave

Zemlja je shranjevalec energije, poleti ohranja hlad, pozimi pa zadržuje toploto. To lastnost zemlje lahko izkoristimo za shranjevanje pridelkov. Ker nam zemlja daje možnost koriščenja te energije zlasti na kmetijskih območjih, so v predlaganem projektu zasnovali izdelavo podzemne shrambe ali zemljanke kot pilotnega (učnega) objekta za izobraževanje o trajnostni rabi energije.

Zemljanka je vzpostavljena kot učni objekt predvsem za mlade in tudi za lokalno prebivalstvo območja LAS, kjer so zelo podobni geografski pogoji kot na območju učnega poligona Dole.

Inštitut za promocijo varstva okolja (IPVO) je usmerjen v strokovne pristope samooskrbe tako na področju zemlje, vode, rastlin, reliefa, trajnostnih objektov, načinov pridelave in predelave. Deluje po načelih ekoremediacij, agroekologije, permakulture in biodinamike. 

Več

nazaj na vrh