Zadruga Skupina vrtovi panonski prejela nagrado za najboljšega uporabnika novih tehnologij v agroživilstvu

  • 22 november 2023 |
  • velikost pisave

Zadruga Skupina vrtovi panonski iz Murske Sobote povezuje sto kmetij večinoma iz Pomurja, ki skupaj integrirano pridelajo več kot 500 ton svežega sadja in zelenjave na leto. Njihove pridelke prek kratke dobavne verige Zelena točka dostavlja več kot 150 trgovinam, 100 javnim institucijam (šole in druge), gostilnam, hotelom … Do konca leta bo zadruga digitalizirala vso pridelavo od setve do obiranja pridelkov in prodaje za vse pridelke kmetij, ki so kooperanti zadruge. Tak sistem sledljivosti bo vzpostavila tudi za živila s kmetij, ki jih prodaja prek Zelene točke.

Na letošnjem natečaju Agro Hi-tech je zadruga prejela nagrado za sledljivost svežega sadja in zelenjave v kategoriji najboljšega uporabnika novih tehnologij v agroživilstvu. Natečaj organizirata Agrobiznis, projekt za spodbujanje podjetništva in inovativnosti v kmetijstvu in živilskopredelovalni industriji, ob strokovni in finančni podpori Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano ter drugih partnerjev.

 

nazaj na vrh