Komisija za prenos znanja je v mirovanju
Tags: Znanje
Udeleženci bodo med drugim pridobili znanja o socialnem podjetništvu v Evropi, družbi inovacij, razvoju strategijah razvoja socialnih podjetij, načinih pridobivanja sredstev in modelih financiranja ter veščinah trženja, prodaje in mreženja.
Predvidena izvedba med 4. aprilom in 10. junijem 2022. Potekal bo preko e-učenja, predavanj v živo v Ljubljani in delavnic na terenu po Sloveniji. Več na: https://socialb-erasmus.eu/sl/
Evropsko komisija je ustanovila EU podeželski pakt (Rural Pact community TUKAJ) s katerim želi povezati raznolike podeželske deležnike, da postanejo glasniki podeželskih prebivalcev in sooblikujejo dolgoročno vizijo evropskih podeželskih območij do 2040. Dolgoročna vizija evropskih podeželskih območij temelji na štirih povezanih akcijskih področjih: močna, povezana, odporna in uspešna podeželska območja do 2040, komisija pa poziva posameznike in predstavnike organizacij / institucij / državnih organov, da jo soustvarjajo s svojimi stališči.
Mednarodna konferenca ob 30. obletnici delovanja pristopa LEADER je potekala v Švedskem mestu Halmstad 30. novembra do 3. decembra 2021. Konferenco je organiziralo je Združenje evropskih LAS – ELARD (European Leader Association for Rural Development), delegacijo Društva za razvoj slovenskega podeželja pa so zastopali Goran Šoster, LAS Prlekija, Primož Krofljič, LAS raznolikost podeželja in Janja Jordan, LAS Posavje.
Na naši spletni strani smo začeli zbrati e-vsebine - ideje za virtualna popotovanja, izobraževalne filme in podobne vsebine povezane s podeželjem. Pošljite nam ime e-vsebine, kratek opis (največ 1/4 strani), fotografijo in povezavo do e-vsebine, mi pa jih bomo, razvrščene v nekaj kategorij, sproti objavljali na naši spletni strani. Tako bomo počasi ustvarjali portal za vedoželjne ali pa kot navdih za dolge zimske večere. Podatke pošljite na info@drustvo-podezelje.si.
Komisija Evropske skupnosti je iniciativo LEADER, kot model razvoja podeželja, uradno določila 15. marca 1991. V treh desetletjih je iz iniciative prerastel v pristop CLLD s katerim lokalne skupnosti samostojno odločajo o razvoju svojega kraja. Izvaja ga 2.800 lokalnih akcijskih skupin (LAS) na 61 % Evropskega ozemlja. V Sloveniji vključuje sredstva evropskega kmetijskega (EKSRP), ribiškega (ESPR) in regionalnega (ESRR) sklada. Upamo, da se mu v prihodnje pridruži tudi socialni sklad (ESS).
Tags: Znanje